×
21. 11. 2019

ŽABY BEZ JAZYKA BUDÚ MAŤ SVETOVÚ PREMIÉRU NA FESTIVALE V TALINNE

ŽABY BEZ JAZYKA BUDÚ MAŤ SVETOVÚ PREMIÉRU NA FESTIVALE V TALINNE

Autorský film ŽAby bez jazyka slovenskej režisérky Miry Fornay, vznikol v česko-slovenskej koprodukcii. Bude uvedený v svetovej premiére 23. 11. 2019 pod medzinárodným názvom Cook, F**K, Kill v rámci 23. ročníka Black Nights Film Festivalu (15. 11. – 1. 12.) v estónskom Tallinne v prestížnej súťažnej sekcii  Rebels With CauseOd roku 2014 je Black Nights Film Festival akreditovaný FIAPF ako festival kategórie a patrí medzi pätnásť najvýznamnejších festivalov na svete.

Autorský film Žaby bez jazyka scenáristky a režisérky Miry Fornay vznikol v produkcii  Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcza, koproducentom je slovenský Mirafox, Česká televízia, Rozhlas a televízia Slovenska, projekt podporili Státní fond kinematografie ČR, Audiovizuálny fond SR, Fond EU Media development a Fond EURIMAGES.

Slovenská premiéra filmu Žaby bez jazyka sa uskutoční v apríli 2020. V hlavných úlohách filmu o nebezpečných vzťahových hrách v rámci rodiny sa predstaví Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petra Fornayová a Jazmína Cigánková.

Mira Fornay – scenáristka, režisérka: nar. 1977 v Bratislave, absolventka pražskej FAMU a NFTS v Londýne. Natočila 14 krátkych a dva celovečerné filmy. Lištičky (2009), ktorý bol v premiére uvedený v sekcii International Critic´s Week na MFF v Benátkách 2009, Môj pes Killer (2013), ktorý vyhral Tiger Hivos Award – hlavnú súťaž na MFF v Rotterdame 2013 a bol uvedený na viac ako osemdesiatich zahraničných festivaloch, kde získal celú radu ďalších ocenení. Jej tretí celovečerný projekt Žaby bez jazyka (Cook, F**K, Kill) bol už skôr ocenený hlavnou cenou pre najlepší projekt vo vývoji na MFF v Sofii a bol vybraný na prestížny filmový trh Venice Gap-Financing market, IFF Venice.